посада: старший викладач кафедри спеціальної та інклюзивної освіти; завідувач ресурсного центру/центру трансферу технологій кафедри

кандидат педагогічних наук (13.00.03 – корекційна педагогіка)
вчитель-дефектолог вищої категорії

У 1997 р. закінчив Сумський державний педагогічний інститут імені А. С. Макаренка, ОКР спеціаліст, кваліфікація – вчитель історії. Практичний психолог. У 2003 р. – Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, ОКР спеціаліст, кваліфікація  вчитель допоміжної школи, олігофренопедагог дошкільних закладів.

Є членом творчої групи лабораторії інтенсивної педагогічної корекції Інституту спеціальної педагогіки НАПН України з розробки програмового та методичного забезпечення.

За сумісництвом працює вчителем історії Сумської спеціальної загальноосвітньої школи, тренерем-викладачем Сумського обласного центру „Інваспорт”.

У 2013 р. на базі Інституту спеціальної педагогіки НАПН України захистив кандидатську дисертацію на тему „Дидактична гра як метод формування історичних понять у розумово відсталих учнів”.

Педагогічний стаж – 19 років, з них – 18 років у Сумській спеціальній загальноосвітній школі на посаді вчителя історії, 10 років – у системі вищої педагогічної освіти у СумДПУ імені А. С. Макаренка.

Кількість наукових публікацій – 35, серед них 20 у фахових виданнях. Косенко Ю. М. є автором 2 навчально-методичних посібників.

Має нагороди: грамота Департаменту освіти і науки Сумської ОДА, грамота обласного управління фізичної культури і спорту Сумської ОДА.